KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Emaljmålning 8681385

nr 868 1385

Acke Oldenburg

(1923-2005), Sverige

Emaljmålning, Acke Oldenburg (1923-2005), 76 x 61, signerad a tergo

Kondition: slitage, skador

Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 6 januari 2014
kl 18:35:23

3/1 15:44:03 1      Vinnande bud

Acke Oldenburg

Läs mer om Acke Oldenburg